Turistika

  Obec Petříkovice se nachází asi 5 km od města Trutnov na silnici směrem na Teplice Metují. Hojně vyhledávané Adršpašsko Teplické skály jsou vzdáleny 7 km.

        Z Petříkovic vede pěší a cyklistická stezka do Polska,  hraniční přechod je na okraji Petříkovic, vzdálen necelé dva kilometry od penzionu.
  
 
Na kopcích v okolí Petříkovic jsou pohraniční bunkry, stavěné před druhou světovou válkou, z nichž některé jsou dnes zrekonstruovány, zpřístupněny a stávají se zajímavou turistickou atrakcí. Přímo od penzionu vede lesní cesta k jednomu z nich, vzdálenému 3 km. Nedaleko Žacléře se nachází také vojenské opevnění Stachelberg. Pro vyznavače adrenalinových sportů doporučujeme navštívit celoroční provoz bobové dráhy v Mladých Bukách a lanové centrum v Jánských Lázních

Pro celodenní výlety můžeme dále doporučit ZOO ve Dvoře Králové, zámek Kuks, Náchod a Ratibořice (Babiččino údolí). Nezapomeňme také na Krkonoše a Sněžku, vždyť Krakonošovo je téměř za humny.  

       V okolí Petříkovic vede také mnoho značených cyklostezek, z kterých lze například doporučit okruh kolem  Adršpašsko - Teplických skal, cyklostezku do Polska a okruh na Černé Hoře s nástupní stanicí na lanové dráze v Jánských Lázních.

     V Trutnově lze zajít na bowling, do kina, zaplavat si do krytého bazénu či zabruslit na zimním stadionu.